Na červen jsem táhl Příměří (4 meče) a Královnu mečů

Tentokrát cítím z karet potenciál klidnějšího období, což ale neznamená, že se obejdeme bez práce na sobě samých 🙂 Abychom vypjaté situace, které nám obvykle rozezní citlivou strunku, zvládli bez použití hlubokých naučených (sebe)destruktivních vzorců, je potřeba vědomě se sebou pracovat.

Mohou to být naše vnitřní konflikty, kdy nepřijímáme některou svoji část. Mohou to být i citlivá témata nebo situace v osobních nebo pracovních vztazích, která ale nakonec stejně zrcadlí naši vnitřní disharmonii.

Příměří poskytuje příležitost projít bezpečně konfliktním územím (ať už vnitřním v sobě samých nebo vnějších ve vztazích) a dává možnost objektivně a bez soudů uvidět souvislosti dané situace. Hezký popis jak toho dosáhnout cituji z Angeles Arrien – Velká kniha Crowleyho tarotu: “Dávné indiánské kulturách při rituálu vyjednávání respektovaly čtyři zákonitosti, jež byly pro uzavření míru nezbytné. Vyjednávající strany se musely za prvé, na schůzku dostavit, za druhé pozorně naslouchat straně druhé, za třetí mluvit pravdu a za čtvrté nebýt závislí na výsledku. Máte-li tedy odvahu setkat se se svým nitrem, pozorně mu naslouchat, nic si nenalhávat a neobávat se následků tohoto setkání, vaší odměnou bude stav vnitřního obrození ve formě regenerace životních sil pramenících z vašeho duchovního Já.

Je důležité ve své mysli odložit masky, které nám poskytují zdánlivé bezpečí chováme-li se podle role, kterou jsme si určili. Budeme-li upřímní sami k sobě, přijímat i své stránky, které se nám nelíbí, nebude žádný důvod k bolestivému boji sami se sebou.

Mějte se hezky 🙂

Jirka Hokr

Free WordPress Themes, Free Android Games