Hezký den 🙂

v pátek 21. června, nejdelší den v roce, přechází slunce do znamení Raka (alespoň podle tradičního astrologického kalendáře ). A tak jsem zpracoval výklad, který odráží energii tohoto období až do 21. července.

Na období Raka jsem táhl tři karty: Porážka (5 mečů), Velekněžka (II) a Princezna mečů.

Současný výklad, který právě začíná, moc hezky navazuje na výklad z předchozího období (ten si můžete prohlédnout tomto článku), ve kterém jsme měli možnost zúročit za delší dobu nasbírané zkušenosti a poznatky a realizovat tak transformaci do skutečnější formy sebe sama. Ať už změnou prostředí, vztahu, práce nebo přístupu.

Nyní přichází zkoušky, které prověří naše „nové“ já, do kterého jsem se transformovali. Budou se v nás probouzet existenční strachy. Na jednu stranu to může být strach, že nová forma (prostředí, vztah, práce, přístup…), do které vkládáme své naděje, nesplní naše očekávání. A na druhou stranu i strach a úzkost z představy jakékoli změny způsobu života a to i kdyby změna vedla žádoucím směrem. Tyto strachy se budou pokoušet nás paralyzovat, zadržet na místě, mají nad námi ale jen takovou moc, jakou jim sami dáme. Je dobré si i v obtížnější situaci, kdy nás naše strachy budou zkoušet, zachovat jasnou mysl, opřít se o intuici a vrátit se k sobě samým, místo abychom věnovali pozornost náladám, vrtochům a požadavkům našeho okolí nebo strachům z nich.

Všechny tyto zkoušky povedou směrem k samostatnosti, soběstačnosti a nezávislosti. Je to proto, že strachy, které budeme překonávat, v nás zakořenili v dětství. Buď tenkrát naše existence skutečně závisela na tom, jestli podle nich budeme jednat, protože jinak by nás rodiče nepřijímali, nedávali nám lásku. Nebo nám rodiče šli právě takovýmto vzorem a tak jsme se naučili jednat a cítit se jako oni. Nyní už nám ale nejde o přežití a tak můžeme naučené vzorce odložit a vyrůst z nich. Dovolit si tyto strachy nejdříve přestat živit a později už ani neprožívat.

Čím častěji se naše nová forma prověří v takovýchto zkouškách, tím více přehodnotíme pohled na to, kdo jsme a na koho si pouze hrajeme, abychom přežili.

Po celou dobu je obzvlášť podstatné držet si vnitřní rovnováhu mezi prosazující a přijímající energií. Ne nutně tak, abychom měli obojího stejně, ale tak, aby to co nejblíže odráželo naše skutečné já, abych ve jménu jemnosti a citlivosti neobětovávali svou sílu a naopak.

Věřím, že tento proces může být osvobuzující a radostný, ale i strašidelný a náročný.

Přeji vám hodně zdaru na cestě 🙂

Jirka Hokr

Free WordPress Themes, Free Android Games