Ahoj a hezký den 🙂

Na závěr léta nám začíná období ve znamení Panny. Výklad, který jsem na něj připravil dává hlubší smysl v návaznosti na výklad na předcházející období Lva, který je popsaný zde.
Během září přijede do Prahy a do Brna peruánský šaman Naani Wairak, pocházející z oblasti Chavínu, nejsilnějšího energetického místa, jaké jsem kdy navštívil a kde jsem se i učil pracovat s medicínou. Budeme tedy pořádat Mayu uisik kamayok – Kruh sdílení moudrosti.
Setkání v kruhu s povídáním o základech tradic Chawa (osoba, která používá moudrosti rostlin k léčení těla, mysli, emocí atd.) a jejich posvátných rostlinách. V kruhu budeme sdílet medicíny tabáku murundi, fermentovaného nápoje yantiri, prababičky cuca, které léčí a pomáhají směřovat naše myšlenky, slova i naše záměry. Zazní léčivé písně ikaros a kouřem očistíme těla.
Nyní ještě domlouváme konkrétní termíny a nejpozději začátkem září je zveřejníme a budete se moci přihlásit.
Pokud byste se chtěli dozvědět více o Chavínu – tři tisíce let starém chrámu, kam svého času mířili poutníci z celého Peru, aby prošli duchovní transformací, můžete se podívat například na tenhle dokument na YouTube (v angličtině).

A nyní již k výkladu 🙂

Na období Panny jsem vytáhl karty Princezna Holí a Universum(XXI).

Letošní období Panny poskytuje všechny podmínky pro šťastný konec nebo nový začátek. Přichází vhodný čas položit si otázku “Jaký je další krok v mém životě?” a učinit ho beze strachu. Odpověď nalezneme tak, že se plně odhalíme – přijmeme sami před sebou své žádoucí vlastnosti i ty vlastnosti, které bychom raději neměli, s vědomím toho, že i jimi jsme tvořeni. Můžeme před sebou i před svým okolím odhalit sami sebe a zůstat bezbranní s vědomím, že se není čeho bát. Žádné skutečné ohrožení před námi není, jen musíme čelit vlastním strachům. Na první pohled velmi obtížný úkol, ale ve chvíli, kdy se rozhodneme, uvidíme, že staré strachy nad námi ztratily svou moc a jejich mrtvé zbytky už nás nemusí děsit.
Čím hlouběji své staré strachy překonáme, tím více kapacity se nám uvolní a tak pocítíme příliv nové energie. Tento čas bude příznivý k tomu, abychom ji využili k hmatatelným cílům, abychom své nitro projevili do vnějšího světa – vydali se novými směry. Protože nyní beze strachů, které nám dříve bránili v posunu – v ukončovaní starého a začínání nového, uvidíme ve svém okolí příležitosti, které nám dají možnost projevit se přirozeněji, osvobodit se.
Mě samotnému velmi pomáhá praktická pomůcka: Jakmile ve svém uvažování najdu nějaké slovní spojení “měl bych” nahradím to slovem “chci” a pokud to už nedává smysl, přestanu se tím řídit. Protože veškeré “měl bych”, “mělo by se”, “je potřeba”, “bylo by správné”, které nejdou nahradit slovem “chci”, ukazují na strachy z reakce okolí, snahu zavděčit se někomu na úkor věrnosti sobě samému.

Hodně štěstí na cestě 🙂
Jirka Hokr

Free WordPress Themes, Free Android Games