Výprava do Peru za sebepoznáním

Výprava k peruánským šamanům je intenzivní zkušenost, která zásadním způsobem pomůže vaší cestě k sebepoznání. Motivace k cestě může být jakákoli, nejčastěji to bývá zvědavost poznat učení rostlin, cizí kulturu, sami sebe nebo léčení obtíží, na které sami nestačíme.

O výpravě

Během tří až čtyř týdnů projdeme několika ayahuascovými ceremoniemi v pralese, několika ceremoniemi s kaktusem San Pedro v Andách a navštívíme posvátná energetická místa, horská jezera, vodopády v pralese i tajemná místa v poušti. Výprava je nejen o duchovní práci na sobě, ale také zajímavým cestovatelským zážitkem. Hlavní cíl pro nás ale bude duchovní transformace a celou dobu se tak budeme stravovat podle diety, která je pro spolupráci s rostlinami nutná. Zároveň je dobré být připraveni vystoupit ze své komfortní zóny, protože to bude pravděpodobně za hranicemi vašich dosavadních zkušeností, což je také dobrý způsob jak sami sebe poznat.

Výprava je pojatá spíše v přátelském duchu než jako zájezd od cestovky. Pojede nás šest až osm a každý bude mít svůj rovnocenný hlas. Strávíme spolu dlouhou dobu a projdeme velice intenzivními zkušenostmi a tak se chci s každým členem nejdříve osobně poznat, než se rozhodneme spolu vyrazit.

Termín

Na výpravy jezdím na jaře, přibližně v dubnu a na podzim, přibližně v říjnu. Přesný termín záleží na domluvě a výhodných cenách letenek. Výprava trvá čtyři týdny, případně se dá jet jen na první tři týdny a odjet dřív bez poslední etapy v Ekvádoru.

Cena

Náklady na výpravu budou do 68 000 Kč v závislosti na programu, který si předem domluvíme, štěstí při hledání letenek a kurzu koruny vzhledem k peruánskému solu.  V této ceně je letenka, doprava, ubytování, strava, ceremonie a moje náklady, tedy vše kromě nákupů suvenýrů, zmrzlin a podobně. Všechny náklady nakonec přesně vyúčtujeme, takže nebudete platit nic navíc, například pokud vynecháte ceremonii, večeři nebo vyhlídkový let nad pouští.

Cena zahrnuje i případné konzultace po návratu na pomoc se zvnitřněním si nových poznatků v každodenním životě.

Přednášky

V různých městech po ČR pořádám povídání o mých výpravách za učením rostlin, které je i lákadlem a prezentací výpravy, tak si z něj můžete odnést přesnější představu. Termíny přednášek najdete zde.

Itinerář cesty

Níže uvádím rozpis modelové výpravy s poslední částí v poušti Nasca, ale celý program se přizpůsobí společné domluvě, kdo bude chtít kratší verzi, může vynechat část v poušti nebo je možné jakkoli pozměnit celý program například přidat pár dní trekingu v Cordillera Blanca, místo vnitrostátního letu jet po zemi a navštívit přírodní a kulturní zajímavosti, prodloužit pobyt v pralese o několik ceremonií nebo jet s více otevřeným programem a až na místě ho podle chuti přizpůsobovat.

Zobrazit itinerář
Den 1-3
Cesta do pralesa

Poletíme z Prahy do Limy a z Limy do Tarapota, většího města na kraji pralesa. Odtamtud pak pojedeme dodávkou do města více v džungli, kde přenocujeme, nakoupíme zásoby a teréním autem se necháme odvézt do vesnice v pralese, kde budeme trávit dalších několik dní.

Den 4-12
Prales

Po ubytování u přátelské rodiny, se půjdeme poznat se šamanem Mauriciem. V dalších dnech budeme každý druhý večer k Mauriciovi chodit na celkem čtyři ceremonie s ayahuascou. Pokud budeme chtít, můžeme i sledovat jak Mauricio medicínu připravuje. V průběhu dnů budeme odpočívat nebo se procházet po okolí.

Jeden den půjdeme k vodopádu v pralese a v druhé polovině pobytu v pralese můžeme jít na dvoudenní výlet k velmi silnému energetickému kameni Kumpanama, u kterého přespíme, aby nás v noci mohla jeho energie učit.

Den 13
Cesta z pralesa do hor

Z pralesa se vrátíme stejnou cestou do Limy odkud pojedeme komfortním nočním autobusem do horského městečka Chavin de Huantar v části And, která se nazývá Cordillera Blanca.

Den 14-15
Chavín de Huantar

První den v Chavínu bude trochu namáhavější, protože už budeme v nadmořské výšce přes 3000 m. Tak se raději jen lehce projdeme po městečku, případně vyjdeme na vyhlídku nebo si prohlédneme muzeum a naložíme se do termálních lázní, které pomáhají tělu přizpůsobit se nadmořské výšce.

Další den s šamanem Cristianem projdeme ceremonií s kaktusem San Pedro, která proběhne v ruinách chrámu Chavínské kultury, která byla na území Peru před 3000 lety. Zde bylo její duchovní centrum, do kterého chodili poutníci za spirituální transformací právě za pomocí medicíny z kaktusu San Pedro. Celý chrámový komplex je velmi silné energetické místo postavené právě za takovýmto účelem.

Den 16-23
Huaraz a Wilcawain

S šamanem Cristianem pak pojedeme k němu domů do vesničky Wilcawain, kde zůstaneme bydlet další týden. Jídlo nám bude připravovat jeho sympatická máma ze surovin z vlastní zahrady. V dalších dnech nás bude čekat jedna ceremonie s kaktusem San Pedro v horách přes den a jedna v Cristianově ceremoniálním prosotru na zahradě, která proběhne v noci a bude včetně ceremonie temascalu – potní chýše.

Ve dnech, kdy nebudou ceremonie budeme odpočívat, půjdeme na výlety k okolním horským jezerům, do termálních lázní a do pohřebních chrámů kultury Wari. Vše přizpůsobíme tomu, abychom mohli správně vstřebat, pochopit a integrovat zkušenosti z ceremonií, protože například půldenní výlet do hor k jezeru je moc dobrý na rovnání si myšlenek, ale zároveň je celkem náročný.

K jednomu obědu připravíme s Cristianovou rodinou pachamancu – vynikající tradiční Andský pokrm z brambor, zeleniny a případně masa (ryby, kuřata, morčata), který se peče v horkých kamenech na eukaliptových listech.

Den 23-24
Cesta z hor na poušť

Z Huarazu pojedeme komfortním nočním autobusem do Limy a odtamtud pak do města Nasca ve stejnojmenné poušti.

Den 25-28
Poušť Nasca

V Nasce můžeme jít na vyhlídkový let nad obrovskými obrazci vyrytými do země, které vytvořila kultura Nasca před 2000 lety. Jejich smysl není jasný, jsou teorie o zprávách pro bohy nebo mimozemšťany, letišti pro meziplanetární plavidla a spousty dalších, nejlépe posoudit na vlastní oči 🙂 Z města Nasca pojedem na pláž, kde se poušť setkává s Tichým oceánem v silném energetickém pásmu širokém asi 25km, kde se utáboříme a během druhého dne nebo noci uděláme oheň a ceremonii s kaktusem San Pedro. Potom opět z města Nasca pojedeme na výlet po okolí na stále funkční akvadukt kultury Nasca, ceremoniální centrum Cahuachi, pohřebiště a nakonec na projíždku písečnými dunami na bugině a sandboardu.

Den 29-30
Lima a cesta domů

Nočním busem se z Nascy vrátíme do Limy. Tam během jednoho dne projdeme historické centrum, nakoupíme na tržišti pro turisty suvenýry, textilie, kameny a pojedeme se podívat na mercado de brujos – tržiště pro šamany a čaroděje, kde se dají pořídit sušení netopýři, ceremoniální meče, kdejaké rostliny a tinktury, šamanský tabák mapacho nebo koktej z rozmixovaných žab proti kašli.

Další den odletíme zpět domů.

 

Fotky

Chcete se setkat a dozvědět se o výpravě více?

Zavolejte mi: +420 777 070 292
Nebo napište: jirka@energiezeme.cz

Jirka Hokr, Průvodce sebepoznáním

Free WordPress Themes, Free Android Games