O mně - Energie Země

O mně

Jsem člověkem, který rád šíří pozitivní energii a inspiraci. Věřím, že neomezené možnosti uzdravení se, seberealizace a štěstí život nabízí každému. Vše, co nás v životě potkává, je odrazem naší vnitřní harmonie. Když chci v životě změnu, musím změnit sám sebe – v tom co dělám a jak nahlížím na sebe a na své okolí. A právě v tom se snažím lidem pomoci.

Má cesta

Dříve jsem nevěřil prakticky ničemu, co nebylo přímo podloženo vědeckými argumenty. Zlom pro mě nastal v roce 2010, kdy jsem prošel transcendentní zkušeností a „sáhl“ si na rovinu bytí, která není základními pěti smysly zaznamenatelná, začala mi tak psychospirituální krize, kterou jsem během několika měsíců zpracoval a integroval.

To mě dostalo do hlubšího kontaktu se sebou samým, uslyšel jsem volání a odjel do Peru setkat se s rostlinnou medicínou ayahuasca a kaktusem San Pedro. Od té doby jezdím do Peru i Ekvádoru každý rok, abych poznával sám sebe skrze učení rostlin. Tato životní cesta se pro mě stala tak přirozenou, že jsem jí začal zprostředkovávat i dalším a organizovat výpravy do Jižní Ameriky se skupinami.

Vrcholek svého dosavadního rozvoje vnímám dokončení čtyřletého cyklu rituálu Hledání vize. Na něm jsem prošel intenzivní zkušeností zůstat sám v horách na velmi malém prostoru v mlčení, bez jídla a vody, jen s tím co jsem měl na sobě – nejprve čtyři, pak sedm, devět a v poslední části třináct dní. Vytvořil jsem si tak velmi silné propojení s Matkou Zemí, získal pokoru, sílu, stabilitu a odvahu. Přestože tato samotná zkušenost byla velice intenzivní, nejpodstatnější práci jsem dělal v čase mezi jednotlivými rituály, v mém každodenním životě. Přeskládal jsem si spoustu věcí v životě, tak aby lépe odpovídaly mému nitru – rozvedl a našel si naplňující vztah, změnil pracovní nastavení, přestěhoval se, ukončil “přenošené” přátelské vztahy, srovnal vztahy s rodiči. Zároveň jsem si ale stále vědom, že nemám hotovo, nejsem dokonalý a stále mám rezervy na kterých neustávám v rozvoji.

 

V mých plánech do budoucna stále dělám výpravy do Peru, Potní chýše, individuální i párová setkání a seberozvojové workshopy i přednášky. Navíc chci se svou ženou a rodinou mého kamaráda založit centrum v širším okolí Prahy, kde bude prostor v přírodě na všechny tyto činnosti i na komunitní život. Tento projekt už je v procesu a hledáme konkrétní místo, které zapadne do našich srdcí a kde nás země bude ráda mít.

Odebírejte novinky o chystaných akcích

Chcete dostávat seznam chystaných seminářu a přednášek, abyste o nic nepřišli?Zadejte svůj email a nepropásněte žádnou akci.