fbpx

Přednášky

Průběženě pořádám přednášky na témata z okruhu sebepoznání. Kdybyste měli zájem, abych přednášku udělal i ve vašem městě, ozvěte se a určitě se nějak domluvíme 🙂

K Peruánským (a Ekvádorským) šamanům za sebepoznáním 2020

Po několikaleté zkušenosti provázení spirituálně-cestovatelských výprav do Peru a Ekvádoru za sebepoznáním, budu vyprávět příběh ze svých cest po Jižní Americe i hluboko do svého vědomí. Při vyprávění si poslechnete o zkušenostech s učením šamanů a ayahuascy v pralese i kaktusu San Pedro v Andách. Dozvíte se jak probíhá a funguje rituál Hledání vize, při kterém se prochází zásadní očistou, když čtyři až třináct dní trávíte sami v horách na malém prostoru, bez jídla, vody, věcí – pouze sami v tichosti s matkou zemí. Pochopíte jakým způsobem se do člověka v dětství zapisují traumata a nežádoucí vzorce chování a jak probíhá jejich léčení na úrovni mysli i fyzického těla z hlediska moderní psychologie i šamanismu.

Při vyprávění vás bude mrazit, zasmějete se a dozvíte se zajímavé informace o rostlinách, šamanské práci, místní kultuře i fungování lidské mysli. Budu velmi otevřeně mluvit o vlastních myšlenkových pochodech a problémech, které si v životě řeším. To vám může pomoci otevřít své srdce a najít si v tom zrcadlo pro svá vlastní témata.

Aby vaše zkušenost z vyprávění byla autentičtější, budete se moct na místě po skončení přednášky účastnit malé ceremonie s výluhem z šamanského tabáku Mapacho, kterou vás provedu.

DatumMěstoAdresaVstupenkyFB událost
Ukázat/skrýt uplynulé

Sebepoznání jako cesta ke svobodě

V každé situaci stojíme před volbou jak se zachováme. Podstatnou část našich rozhodnutí však děláme na základě nevědomých tendencí a programů, které jsme si osvojili v minulosti, v naprosté většině už v raném dětství. Protože tyto programy nejsou vědomé, nemáme nad nimi kontrolu a cítíme se jako bychom neměli na vybranou. Jen tehdy, když své nevědomé programy poznáme a překonáme, máme možnost vědomě si zvolit jak se zachováme, jakou realitu sami sobě vytvoříme.
Cesta poznání sebe sama je úkol na celý život, který před sebou má každý z nás, kdo má za cíl naplnit svůj potenciál a být šťastný. Skutečné, nepomíjivé štěstí pramení z lásky k sobě samým a ta může kvést jen tam, kam dosáhne světlo našeho vědomí.

1. část – Mapa

V první části z cyklu přednášek o tom, jak náležet sami sobě, se podíváme na mapu cesty za sebepoznáním. Popíšeme její fáze od chvíle, kdy nás nějaké vnitřní téma začne trápit, přes jeho pojmenování a zjištění jeho původu až po jeho překonání a plné integrace nového zdravějšího vzorce chování. Ukážeme si nástrahy, které v té které fázi čekají a povíme si o některých z mnoha nástrojů a technik, které nám v postupu na této cestě mohou pomáhat.
Součástí přednášky bude i krátké cvičení, při kterém si každým sám může ve své mysli srovnat a uvědomit, jaké je pro vás v tuto chvíli aktuální téma, lépe ho zformulovat a ohraničit. Poznáte tak v jaké fázi jeho zpracování se nacházíte a před jakou zkouškou právě stojíte.

 

Výše vstupného bude na vašem uvážení a platí se na místě. Počet míst je omezený a tak doporučuji udělat si bezplatnou rezervaci níže. Můžete ale dorazit i bez ní 🙂

DatumMěstoAdresaRezervaceFB událost
Ukázat/skrýt uplynulé

K Peruánským (a Ekvádorským) šamanům za sebepoznáním 2017

Po návratu z další, již páté, výpravy do Peru a Ekvádoru vám povím o svých zážitcích se šamany, medicínou a poznáním sebe sama.
První měsíc jsem vedl skupinu přátel do pralesa, hor a pouště za medicínami ayahuascou, kaktusem San Pedro a temascalem – potní chýší. Navštívili jsme velmi silná energetická místa jako prastarý kámen Kumpanama uprostřed džungle nebo mystický chrám Chavín v Andách. Během dalších dvou měsíců jsem se, nyní už sám, učil u šamana Cristiana v horách novým šamanským technikám, poznával místní kulturu potomků Wari, navštěvoval posvátná horská jezera a s kaktusem San Pedro se nořil do hloubek sebe sama, abych očistil svůj život od iluzí, které jsem byl již připraven prohlédnout. A nakonec jsem na jihu Ekvádoru prošel intenzivním rituálem Hledání Vize, při kterém jsem se čtyři dny v horách v tichosti, o samotě, bez jídla, bez vody napojoval na pachamamu, matku zemi, abych požádal o svých 365 modliteb, odpovědí, proseb.
Při vyprávění vás bude mrazit, zasmějete se a dozvíte se zajímavé informace o rostlinách, šamanské práci, místní kultuře i fungování lidské mysli. Mluvím navíc velmi otevřeně o vlastních myšlenkových pochodech a problémech, které jsem si na výpravě řešil. To vám může pomoci otevřít své srdce a najít si v tom zrcadlo pro svá vlastní témata.
Aby vaše zkušenost z vyprávění byla autentičtější, budete moct na místě vyzkoušet výluh z šamanského tabáku Mapacho.

DatumMěstoAdresaVstupenkyFB událost
Ukázat/skrýt uplynulé

Odběr novinek o chystaných akcích

Chcete dostávat seznam chystaných seminářu a přednášek, abyste o nic nepřišli? Zadejte svůj email a nepropásněte žádnou akci.

Magické myšlení a racionální metody

Na přednášce budu hovořit s Ondřejem Fordou (R/evoluce vědomí) o dvou způsobech interpretace reality: o magickém myšlení, které je člověku přirozené a souvisí s intuitivními pocity, a racionálním myšlení, ke kterému se člověk dostal v průběhu kulturního vývoje.
Proč je pro nás magické myšlení tak přirozené a jednoduché? V čem pro nás může být prospěšné a naopak, jak může zkreslovat naše vnímání reality?
Odkud se vzalo racionální myšlení a jakým způsobem nám racionální metody mohou pomoci s komplikovanými životními situacemi i každodenním rozhodováním?
Jakými způsoby můžeme do našeho myšlení zahrnovat zkušenosti se změněnými stavy vědomí?

……………………..……………………..……………………..……………………..…..

Jirka Hokr:
„S kamarádem Ondrou Fordou často diskutujeme o našich zážitcích změněných stavů vědomí a o tom, jak své zážitky interpretovat. Ondra se věnuje studiu racionálních metod, prohlubování vědomého prožívání a vývoje myšlení.
Přijďte si s námi popovídat o tom, jak nám různé způsoby myšlení pomáhají, ale také jak nás mohou brzdit, jaký je rozdíl mezi racionálním a racionalizačním procesem a proč věci často nejsou takové, jak se nám jeví.“

DatumMěstoAdresaVstupenkyFB událost
Ukázat/skrýt uplynulé

Stavy rozšířeného vědomí jako nástroj sebepoznání

Na přednášce povím o stavech rozšířeného vědomí trochu teorie: jak tyto stavy fungují, jaké k nim vedou cesty a jaký mohou mít potenciál i úskalí. Poslechneme si i o konkrétních zkušenostech od začátku do konce, od záměru přes samotný stav rozšířeného vědomí až po zpracování a pochopení celé zkušenosti.

Přednášku teď můžete skouknout na youtube, akorát tam bohužel chybí krátká část o psychedelikách.

DatumMěstoAdresaVstupenkyFB událost
Ukázat/skrýt uplynulé
Starší přednášky
K Peruánským (a Ekvádorským) šamanům za sebepoznáním 2016

„V první části budu vyprávět o cestovatelsko-šamanských zážitcích z Ekvádoru, kde jsme se ženou navštívili komunitu kmene Tsachillas, kteří se tradičně léčí ayahuascou. Tam jsem zažil dvě ayahuascové ceremonie – jednu ze strany léčeného a druhou z pozice šamana, pomáhajícího léčit místní. Dále vám ukážu obrázky z národních parků s nádhernou přirodou a zkusím přiblížit zážitek z ceremonie s kaktusem San Pedro a potní chýší u Aleja, nejsilnějšího kaktusového šamana, co jsem potkal.
V druhé části popovídám o měsíci, který jsem strávil v Peru s šestičlenou skupinou v rámci první z výprav, které do Peru pořádám. Pět ceremonií s ayahuascou a jedna s tabákem v amazonském pralese nám ukázalo a pomohlo urovnat hluboké vnitřní procesy. Nasledujících pět ceremonií v posvátném místě dávné Chavínské kultury a v energetickém pásmu v poušti Nasca, nám pomohlo zintegrovat zkušenosti z pralesa a ukázalo nám spoustu inspirace.“

DatumAdresaVstupenkyRegistrace
15.12. 2016 19:00Praha, Vila FloraZdarmaFacebook
1.2. 2016 19:00Brno – Opletalova 1, Music LabZdarma (rezervace)Facebook
3.2. 2016 19:00Brno – Opletalova 1, Music LabZdarma (rezervace)Facebook
7.2. 2016 19:00Praha – Jateční 39, Centrála HolešoviceZdarma (rezervace)Facebook
22.2. 2016 19:00Praha – Jateční 39, Centrála HolešoviceZdarma (rezervace)Facebook
12.3. 2016 19:00Brno – Opletalova 1, Music LabZdarma (rezervace)Facebook

 

K Peruánským šamanům za sebepoznáním I.

„Na první cestě mě čekala intenzivní práce s Ayahuascou na ceremoniích v pralese, spojení s duchem kaktusu San Pedro v posvátném místě dávné Chavínské kultury a nakonec několikadenní osamocené meditování v poušti Nasca. Na druhé výpravě s mojí ženou Péťou jsme v severní polovině Peru cestovali a prokládali to ceremoniemi s Kaktusem nebo Ayahuascou – vlastními nebo s místními šamany. Třetí solo výprava byla již přímo o učení se šamanskému řemeslu u dvou kaktusových curanderos v horách. Z těchto cest vám přiblížím, jak moje učení probíhalo a zároveň vám ukážu obrázky peruánské přírody a popíšu i cestovatelské zážitky.“

DatumAdresaVstupenkyRegistrace
13. 4. 2016 19:00 (již zaplněno)PrahaZdarmaFacebook
23.6. 2016 17:00Festiva Ufo BufoZdarma v rámci festivalu

 

Free WordPress Themes, Free Android Games