Výprava do Peru za sebepoznáním

Výprava k peruánským šamanům je intenzivní zkušenost, která zásadním způsobem pomůže vaší cestě k sebepoznání. Motivace k cestě může být jakákoli, nejčastěji to bývá zvědavost poznat učení rostlin, cizí kulturu, sami sebe nebo léčení obtíží, na které sami nestačíme.

O výpravě

Během tří, čtyř nebo pěti týdnů projdeme několika ayahuascovými ceremoniemi v pralese, několika ceremoniemi s kaktusem San Pedro v Andách a navštívíme posvátná energetická místa, horská jezera, vodopády v pralese i tajemná místa v poušti. Výprava je nejen o duchovní práci na sobě, ale také zajímavým cestovatelským zážitkem. Hlavní cíl pro nás ale bude duchovní transformace a celou dobu se tak budeme stravovat podle diety, která je pro spolupráci s rostlinami nutná. Zároveň je dobré být připraveni vystoupit ze své komfortní zóny, protože to bude pravděpodobně za hranicemi vašich dosavadních zkušeností, což je také dobrý způsob jak sami sebe poznat.

Výprava je pojatá spíše v přátelském duchu než jako zájezd od cestovky. Pojede nás přibližně deset a každý bude mít svůj rovnocenný hlas. Strávíme spolu dlouhou dobu a projdeme velice intenzivními zkušenostmi a tak se chci s každým členem nejdříve osobně poznat, než se rozhodneme spolu vyrazit.

Termín

Na výpravy jezdím na jaře, přibližně v dubnu a na podzim, přibližně v říjnu. Přesný termín záleží na domluvě a výhodných cenách letenek. Výprava trvá čtyři týdny, případně se dá jet jen na první tři týdny a odjet dřív bez poslední etapy v Ekvádoru.

Na nejblížší výpravu pojedeme někdy mezi 9. a 30. dubnem v závislosti na možnostech všech účastníků a letenkách.

Cena

Kvůli covidu se ceny letenek a služeb v Peru dost mění zároveň ale i kurz dolaru a peruánského solu, takže je možné, že výprava vyjde třeba i o 10000 Kč levněji. Vypsané ceny jsou strop, přes který to nepůjde, ale až bychom kupovali letenky a přihlášení bylo závazné, tak bych vám řekl napevo cenu, která se bude odvýjet od aktuální situace.

Náklady na výpravu záleží na programu , který si domluvíme (viz níže v itineráři). Třítýdenní cesta do pralesa a hor je za 63 000 Kč. Týden navíc na začátku v Cuscu, Machu Picchu a Valle Sagrado (Posvátném Údolí) je za 20 000 Kč. Týden navíc na konci v Ekvádoru s rituálem Hledání vize za 18 000 Kč. Cena zahrnuje: letenky, dopravu, ubytování, jídlo, ceremonie. Prostě všechno kromě zmrzlin a dárků, co si nakoupíš.

Cena zahrnuje i případné konzultace po návratu na pomoc se zvnitřněním si nových poznatků v každodenním životě.

Storno – covid

Protože se nyní obtížně dělají jakékoli dlouhodobější plány, budu se snažit vše přizpůsobit tomu, abychom riskovali co nejméně peněz.

Hlavní, mezikontinentální letenky se nyní prodávají s možností bezplatného zrušení. Všechny vnitrostátní letenky a jízdenky koupíme až třeba týden před cestou. Náklady, které jsou až na místě (ceremonie, ubytování, jídlo, vstupy, některá doprava), zaplatíme až na místě, a to pouze pokud skutečně pojedeme.

Itinerář cesty

Pokud se nedomluvíme jinak cesta bude mít tři části a můžete si vybrat kterých z nich se účastníte. Druhá – prostřední je základ, který dělá výpravu výpravou, takže se jí účastní každý.

První část „Cusco a Machu Picchu„: Týden budeme cestovat a procházet zajímavá místa v Posvátném údolí, Cuscu a půjdeme na Machu Picchu.

Druhá část „Prales a hory„: Deset dní strávíme v pralese se čtyřmi ceremoniemi s ayahuascou a dvoudenním výletem k energetickému kameni. Dále pak +-9 dní v Andách, kde proběhnou tři ceremonie s kaktusem San Pedro, z toho jedna v Chavínu – chrámu, který byl postaven před 3000 lety právě na kaktusové ceremonie, jedna přes den v horách a jedna v noci s rituálem potní chýše. V horách budeme také chodit na výlety k jezeru, do termálních lázní a k energeticky zajímavým místům. Z hor pojedeme do hlavního města Lima, kde projdeme nějaké památky, tržiště pro turisty i tržiště pro čaroděje a šamany.

Třetí část „Hledání vize v Ekvádoru„: Poslední týden přejedeme do Ekvádoru, kde projdeme intenzivním rituálem Hledání vize, kdy každý stráví čtyři dny o samotě v horách s půstem a v tichu jen se svými modlitbami.

V případě, kdyby kvůli covidu nebylo možné jet do Peru, mám i plnohodnotný itinerář pouze v Ekvádoru:

Deset dní v pralese u města Tena bychom pracovali s tabákem a ayahuascou u indiánů kmene Kichwa. Další týden bychom v horách u města Caňar procházeli okolní nádherné hory a procházeli rituály s kaktusem San Pedro a potní chýší. A nakonec bychom šli na Hledání vize tak jako v původním plánu.

Níže uvádím detailní rozpis výpravy, ale celý program se může přizpůsobit – například přidat pár dní trekingu v Cordillera Blanca, místo vnitrostátního letu jet po zemi a navštívit přírodní a kulturní zajímavosti, prodloužit pobyt v pralese o několik ceremonií nebo jet s více otevřeným programem a až na místě ho podle chuti přizpůsobovat.

Když budete mít zájem není problém pořídit letenky tak, abyste mohli zůstat libovolný čas déle před začátkem nebo po konci výpravy a mohli se jet podívat třeba na jezero Titicaca, vulkán Cotopaxí nebo Galapágy – Peru i Ekvádor jsou na cestování nádherné, bezpečné a levné země.

Zobrazit itinerář

Zaujalo tě to?

Jestli tě zajímají jakékoli další informace volej nebo piš a já ti všechno odpovím. Nebo ti můžu poslat odkaz na mojí neveřejnou přednášku, kde ukazuju obrázky z mých minulých výprav a povídám o medicíně, šamanech, rituálech, místech i o svém osobním příběhu. Z té si můžeš udělat obrázek, jak taková cesta může probíhat. Pokud máš zájem, tak zatím naprosto nezávazně vyplň tenhle krátký dotazík.

A až vyplníš dotazník, zavolej mi na 777070292 a domluvíme si osobní setkání. Já se tě vyptám na věci o tobě a ty ze mě taky budeš moct tahat rozumy 🙂 Hlavně jde ale o to, abysme si zkusili, jak nám spolu je, protože spolu máme strávit měsíc vpodstatě nonstop 🙂

Pokud už jsme se přímo kvůli výpravě setkali, tak dotazník vyplň, ale znovu se setkávat nemusíme. Pokud jsi dotazník už vyplnil/a na dřívější výpravy, tak to prosím udělej znovu. Jestli jedete ve dvou, vyplňte mi dotazník každý zvlášť, ale setkat se můžeme klído společně.

Strávíme spolu dlouhou dobu a projdeme velice intenzivními zkušenostmi a tak se chci s každým členem nejdříve osobně poznat, než se rozhodneme spolu vyrazit.

Fotky

Chcete se dozvědět o výpravě více?

Vyplňte nezávazně svůj email a budu vám posílat informace o nadcházejících výpravách.A nebo mi rovnou zavolejte: +420 777 070 292
Nebo napište: jirka@energiezeme.cz

Jirka Hokr, Průvodce sebepoznáním

Free WordPress Themes, Free Android Games