Workshopy a kurzy - Energie Země

Workshopy a kurzy

Ze srdce do slov

Kurz komunikace

Vedete ve vztahu nekonstruktivní hádky?

Nedaří se vám vymezovat vůči požadavkům okolí?

Točíte se při komunikaci ve stále stejných scénářích?

Chcete umět vyjadřovat svoje pocity a potřeby bez obviňování?

Chcete umět prožívat vztek bez zraňování okolí a dozvědět se, jaké za ním leží nenaplněné potřeby?

Berete si odpovědnost za pocity druhých?

Běžná komunikace v naší společnosti je vedena v rámci uvažování, co je “dobře” a co je “špatně”. To je způsob, který (více či méně) brání skutečnému vzájemnému porozumění. Neodráží to realitu a zároveň nevyjadřuje celý náš skutečný postoj, ale často pouze obecné hodnotící stanovisko místo našich pocitů a potřeb.

Když žena řekne manželovi: “Měl bys se mnou jet navštívit rodiče” mnohem spíš to v něm vzbudí odpor než kdyby řekla: “Záleží mi na tom, jaký máš vztah s mými rodiči. Mohl bys jet o víkendu za nimi se mnou?”. V první formulaci se odvolává na vnější autoritu “mělbycha”, která vzbuzuje pocit viny při neuposlechnutí. A oproti druhé formulaci nedává manželovi dobrý pocit, že udělal z lásky něco pro svou ženu.

Americký psycholog, mediátor, autor a učitel Marshall Rosenberg vytvořil metodu Nenásilné komunikace (NVC – non-violent communication), tj. proces, který podporuje partnerství a pomáhá řešit konflikty ve vztazích, v komunitách i na mezinárodní úrovni.

Na workshopu Ze srdce do slov se v teoretické části dozvíte a v praktické části zažijete, jak formulovat své pocity a potřeby a žádat o jejich naplnění.

Potrénujeme si i druhou stranu, kdy se zaměříme na empatické naslouchání, abychom uměli porozumět pocitům a potřebám někoho, kdo vůbec nenásilnou komunikaci nepoužívá.

Pocítíte tak v bezpečném prostoru jaký je rozdíl v prožitku, když sdělujeme, co máme na srdci přímo a přesně bez hodnocení, odsudků, domněnek a moralizování.

Datum Místo Přihlášení Obsazenost

Workshop

V půldenním workshopu budete moct nahlédnout na vlastní komunikační vzorce a jak z nich vykročit ven. Naučíme se oddělovat pozorování od hodnocení, pocity od vyčítání, prosby od rozkazů a rozpoznávat odpovědnost za své pocity.
Představíme vám nástroje k procházení konfliktů v partnerských, rodinných, přátelských i formálnějších vztazích s větším vzájemným porozuměním. To je nutným předpokladem pro dosahování společných cílů.

Z workshopu si tak budete moct odnést:

 • Teoretické základy nenásilné komunikace.
 • Na vlastní kůži zažitou zkušenost, jak použití nenásilné komunikace zanechá po konfliktu pocit harmonie a uvolnění z vyřešené situace.
 • Konkrétní návod, jak proměnit nefunkční komunikační vzorec, který si přinesete.
 • Otevření se komunikaci, ve které mohu být lépe slyšen i lépe aktivně naslouchat.

Workshop je vhodný pro jednotlivce i páry. Pokud přijdete v páru budete si moct trénovat partnerskou komunikaci přímo mezi sebou nebo každý s někým jiným, pokud budete chtít větší nadhled nad tématem.

Místo a čas

Workshop začne v sobotu v 10h ve svobodné škole MamaTata v Praze-Holešovicích. Končit budeme kolem 16h odpoledne a přibližně v polovině bude hodinová přestávka na oběd.

Cena

Cena za workshop je 1200 Kč placených předem nebo 1500 Kč placených na místě. Pokud se odhlásíte alespoň týden předem nebo za sebe pošlete náhradníka, tak vám celou platbu vrátíme.
Pokud by pro vás byla cena překážkou, ozvěte se a zkusíme nějakou cestu najít.
Pokud vás téma komunikace zajímá, ale nechcete pracovat ve skupině nebo se vám nehodí termín, můžete se ozvat a domluvíme si individuální nebo párové setkání.

Přihlášení a dotazy

Přihlašujte se přes tabulku akcí níže, po vyplnění vám přijde email s instrukcemi k platbě. Kdyby byla s přihlašovacím formulářem nějaká potíž, napiš nám email nebo zavolejte.

Jestli máte jakékoli dotazy, pište na jirka@energiezeme.cz nebo dasa@hraduse.cz nebo volejte na 777070292.

Pár dní před workshopem pošleme email se shrnutím informací.

Těšíme se na setkání a společnou cestu za sebepoznáním.

Datum Místo Přihlášení Obsazenost

Průvodci

Jirka Hokr (777 070 292, EnergieZeme.cz)

Jsem průvodce sebepoznáním – provázím na individuálních i skupinových workshopech a ceremoniích. Pravidelně vedu výpravy za sebepoznáním za šamany do Peru a Ekvádoru, u kterých jsem sám prošel velmi intenzivním učením s rostlinami a Potní Chýší. O své práci a tématech vnitřního růstu rád pořádám přednášky a diskuse.

Do jakékoli činnosti je pro mě velmi důležité vkládat kus sám sebe. Proto na workshopech i přednáškách často velmi otevřeně mluvím o svých vlastních procesech, které mám prozkoumané do veliké hloubky. Tím, že takto otevírám své srdce, umožním i ostatním uvolnit se, být sami k sobě upřímnější a nebát se hloubek a temnot vlastní duše.

Zajímá mě jedinečnost prožitku každého člověka a velmi rád o tom komunikuji. Proto mě velmi oslovila NVC, se kterou jsem se setkal poprvé před sedmi lety. Vnímám ji jako úžasný nástroj k nezkreslenému předávání prožitku, který může lidem otevřít úplně nové obzory vztahů.

Dáša Hradská (607 810 507, hraduse.cz)

Jsem lektorka a průvodkyně tématy emocí a komunikace.
Svým klidem a jemností podporuji druhé v náročných životních obdobích.
V přijímajícím a bezpečném prostředí prozkoumáváme staré, nefunkční, nepodporující přesvědčení a nahrazujeme je novými, laskavějšími a posilujícími.
Hlubší prací v emoční oblasti uvolňujeme staré zátěže a vytváříme prostor pro nové zkušenosti.
Svou prací i životem hledám cesty k rozvíjení autenticity a pravdivosti.

Odebírejte novinky o chystaných akcích

Chcete dostávat seznam chystaných seminářu a přednášek, abyste o nic nepřišli? Zadejte svůj email a nepropásněte žádnou akci.

  Ve svém živlu

  Program a termíny vícedenních letních workshopů „Ve svém živlu“ vypíšeme během jara.

  Odebírejte novinky o chystaných akcích

  Chcete dostávat seznam chystaných seminářu a přednášek, abyste o nic nepřišli? Zadejte svůj email a nepropásněte žádnou akci.